KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12757050
*
nr 1275 7050
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hantverkargatan, 25x34 cm. Ej signerad
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:53:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 01:17:23
1
100 kr
15/9 10:44:20
2
300 kr
15/9 14:27:52
1
200 kr
15/9 14:27:52
2
250 kr (Budbetjänt)
15/9 14:28:17
1
300 kr
15/9 14:28:17
2
300 kr (Budbetjänt)
16/9 18:00:49
1
350 kr
16/9 18:27:14
2
500 kr
16/9 18:40:46
1
450 kr
16/9 18:40:46
2
500 kr (Budbetjänt)
16/9 18:42:23
1
600 kr
16/9 18:44:49
2
Vinnande bud
16/9 18:48:30
1
800 kr
16/9 18:48:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad hantverkargatan vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1275 7050
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hantverkargatan, 25x34 cm. Ej signerad
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 01:17:23 | 1 | 100 kr |
15/9 10:44:20 | 2 | 300 kr |
15/9 14:27:52 | 1 | 200 kr |
15/9 14:27:52 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
15/9 14:28:17 | 1 | 300 kr |
15/9 14:28:17 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
16/9 18:00:49 | 1 | 350 kr |
16/9 18:27:14 | 2 | 500 kr |
16/9 18:40:46 | 1 | 450 kr |
16/9 18:40:46 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/9 18:42:23 | 1 | 600 kr |
16/9 18:44:49 | 2 | Vinnande bud |
16/9 18:48:30 | 1 | 800 kr |
16/9 18:48:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad hantverkargatan vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14